Yedab Üyeleri İngiltere Dil Okulları Buluşması Gerçekleşti.
Buradasınız: Anasayfa / Haberler
4 Temmuz 2022, Pazartesi
YEDAB üyeleri İngiltere dil okulları buluşması gerçekleşti.
YEDAB üyeleri İngiltere dil okulları buluşması gerçekleşti.

YEDAB düzenlediği bir online etkinlik ile İngiltere dil okullarını üyeleri ile bir araya getirdi. İngiltere’nin en iyi dil okullarından Stafford House, LSI, Twin, Bayswater College yetkilileri İngiltere’deki son durumlar ve okullarının açılan merkezleri hakkında çok önemli bilgileri paylaştılar.Stafford House’dan Tarkan Ulaş,LSI’dan Ayket Temizer,Twin’den Selim Kıvçak ile Bayswater dil okulundan Yeliz Hussein açılan merkezlerinden görüntüleri ve Türk öğrenci sayılarını da paylaştıkları online toplantıda ayrıca yeni dönem tedbirleri ve Türk öğrencilerine yönelik tedbirler hakkında da YEDAB üyelerine bilgi verdiler. ISI Brighton yetkilisi Mr. Lawrence Eke’de, Pandemi döneminde ülkemize dönen öğrencilerin kredi tanımlaması ve eğer isterlerse nasıl iade alabilecekleri konusunda bilgilendirme yaptı.YEDAB toplantı sırasında online canlı bir anket yaparak üyelerine bazı sorular sordu.

Öğrencileriniz İngiltere’de eğitim almak istiyorlar mı sorusuna %66 Evet %44 Hayır cevabı gelirken ,neden Hayır cevabına %65 döviz kuru,%21’i Pandemi nedeniyle eğitim ertelemesi %14’ü ise İngiltere dışında eğitim planlaması cevabını verdiler.Anketdeki bir diğer soruda öğrencileriniz İngiltere’nin hangi şehrindeki dil okullarına daha çok gitmek istiyorlar sorusuna ise büyük bir çoğunlukla Londra cevabı verildiği görüldü.Brighton ,Oxford Cambridge diğer Türk öğrencilerinin tercih ettiği şehirler olurken Bournemount en az Brighton kadar tercih edilen şehir oldu.Liverpool ve diğer şehirler tercihi ise bir hayli düşük çıktı.Anlık anket uygulamasında bir diğer soru ise İngiltere dışında öğrencileriniz hangi ülkelerde dil eğitimi istiyorlar sorusuna Kanada ve İrlanda başa baş çıkarlarken Malta ve Amerika  seçenekleri de eşit oranda tercih edildiği görüldü.

Bu dönemde Acentelerin okullardan beklentisi nedir sorusuna ki birçok dil okulu bunu gerçekleştiriyorlar Türkiye’ye özel promosyonlar  ön sırada cevaplanırken,bu süreçte Pandemi nedeniyle yapılan iptal ve öğrenci geri dönüşlerinde ücret iadeleri cevabı hiçde küçümsenmeyecek orandaki bir beklenti olarak cevaplandı.Bu soruya verilen bir diğer yanıtta da Okulların acente komisyon oranlarını düzenlemeleri de beklenti olarak ortaya çıktı.

YEDAB önümüzdeki süreçte’de Kanada ve Amerika dil okullarını üyeleri ile bir araya getirecek etkinliklerine devam edecektir.

 

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın