• Yaz Okulları
  • Çocuklar için en güzel hediye yaşıtları ile beraber geçirecekleri bir tatil hediyesidir.
  •     8-18 Yaş Gençlere Özel Programlar   Uzun bir kıştan ve yoğun geçen bir akademik ders yılından sonra belki de çocuklara verilebilecek en güzel hediye onları yaşıtlarıyla birlikte eğlenceli bir ortamda dil öğrenmeye göndermektir. Bu deneyim onlara sadece dil öğrenme yardımında bulunmayacak aynı zamanda çocuğun ailesinden uzak yaşadığı birkaç haftada ayakları üzerinde durmasını, paylaşmayı öğretecektir. Çocuğunuz, başka ülkelerden gelen yaşıtları ile iyi zaman geçirecek, yabancı dilini geliştirecek ve bir çok yeni aktivitelere katılabilecektir.

   Programlarda öğrenciler sabah saatlerinde dil eğitimi alarak öğleden sonraları kendileri için organize edilen çeşitli gezilere, sosyal, sportif ve kültürel aktivitelere katılırlar. Öğrenciler dil derslerini maksimum 10-15 kişilik uluslararası sınıflarda alırlar. Her bir öğrenci okulun ilk günü seviye tespit sınavına girer, kendi dil seviyesine ve yaş gurubuna uygun bir sınıfa yerleştirilir. Deneyimli ve uzman öğretmenler en çağdaş eğitim metotlarını kullanarak öğrencileri sıkmadan eğitim verirler. Ders programları öğrencilerin iletişim becerilerini arttıracak, dil bilgilerini geliştirecek ve öğrendikleri dili kullanmaya yönelik kendilerine güvenlerini sağlayacak niteliktedir.

   Hafta içi aktivitelerinden bazıları: futbol, basketbol, tenis, yüzme, paten kayma, ata binme, çeşitli turnuvalar, yetenek şovları, el sanatları çalışmaları, sinema ve disko geceleri.

   Hafta sonlarında ise; okullar yine çeşitli kasaba ve şehirlere turistik geziler düzenleyerek öğrencilerin vakitlerini en verimli şekilde geçirmelerini sağlarlar. Düzenlenen bu tür turistik gecelerde öğrenciler, farklı şehir ve kasabalardaki tarihi yerleri, müzeleri ve eğlence parkları gibi yerleri gezerek hoşça vakit geçirirken aynı zamanda yine dillerini pratik olarak geliştirirler. Bu sayede diğer milletlerden öğrencilerle de kaynaşıp uzun süreli dostluklar kurabilirler.

   Okullarda çocuklarınız her zaman yetkili kişilerin denetiminde olacaktır. Okulda öğretmenler, yurtta yurt yetkilileri, aile yanında kalanları aileleri, sosyal aktivitelerde bulunurken okul yetkilileri çocuklarınızı yalnız bırakmayacaktır. Aile yanında kalan öğrenciler (belli yaş grupları-13 yaştan aşağısı gibi) aileler tarafından okula bırakılıp alınacaktır.

   Konaklama Seçenekleri:

   Çocuklar için iki konaklama seçeneği bulunmaktadır:

   Aile yanı konaklama : Öğrenciler okulun sürekli çalıştığı seçkin ve güvenilir ailelerin yanında isteğe bağlı olarak tek veya çift kişilik odalarda misafir edilirler. Pratik yapma açısından aile yanı konaklaması önerilmekle beraber diğer kurslara göre yaz programlarında ailelerin yanında fazla öğrenci kaldığı için beklenen verimlilik düşmektedir. Ayrıca, çocuklar akşam belirli bir saatte evde olmak zorunda oldukları için yurtta konaklayan öğrencilerin akşam katıldıkları aktivitelerden yararlanamayabilirler.

   Yurtta konaklama : Okul yurdunda konaklama eğitim ve tatil sürecinden faydalanma konusunda aile yanında konaklamaya kıyasla çok daha verimlidir. Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında yetkililer ve öğretmenler tarafından sorun anında çözümlenebilmektedir. Kız ve erkek öğrencilerin ayrı olarak kaldığı binalarda öğrencilerin başlarında 24 saat bir yetkili bulunmaktadır. Ayrıca, öğrenciler sabah kalkışlarından akşam yatışlarına kadar zengin sosyal ve sportif aktivitelerden faydalanma imkanına sahiptirler.

   Okul başvuruları ne zaman yapılmalıdır?

   Yaz dönemi, dil okullarının ve vizelerin en yoğun olduğu dönemlerdir. Bu yüzden de program tarihleri başlamadan en az 1,5 - 2 ay öncesinden başvurular yapılmalıdır.

   İngiltere'de Yaz Okulları:

    


    
  ÜYELERİMİZ
 •    
  ONURSAL ULUSLARARASI ÜYELER
 • 
 • ANKARA İRTİBAT BÜROSU
  • Meşrutiyet Caddesi Özsoy İş Hanı
   Kat 4 No 12
   Kızılay / ANKARA
   Telefon : 0 (312) 419 20 99
   Fax: 0 (312) 419 20 98
   ankara@yedab.org.tr
 • İZMİR İRTİBAT BÜROSU
  • Cumhuriyet Bulvarı No 36 Kat 2
   Konak Pier AVM Karşısı
   Konak / İZMİR
   Telefon : 0 (232) 441 11 11
   Fax: 0 (232) 441 04 37
   izmir@yedab.org.tr
 • ANTALYA İRTİBAT BÜROSU
  • Elmalı Mah. Hükümet Caddesi
   II. Sokak Sıdıka İş Merkezi No 25 D:13 Muratpaşa / ANTALYA
   Telefon : 0 (242) 248 55 67
   Fax: 0 (242) 248 55 67
   antalya@yedab.org.tr
 • MERKEZ OFİS
  • Kore Şehitleri Cad. Mithat Ünlü Sok.
   No. 17 Plaza 21 D.14 Zincirlikuyu / Istanbul
   Telefon : 0 (212) 280 86 36
   Fax: 0 (212) 280 33 37
   Mobil: 0 (532) 280 93 33
   info@yedab.org.tr
 • YEDAB (Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği) Copyright © Tüm Hakları Saklıdır 2013-2019  Dernek Kütük No.:34-194-078