• Makaleler
  • Eğitim dünyası ile ilgili yeni gelişmeler ve haberlerle ilgili seçme makaleler.
  25 Şubat 2019
  Osman Yılmaz,YEDAB başkanlığına seçildi.

  Seçimden önce yeni dönemdeki planlarını anlatan Osman Yılmaz,Türkiye'de hem yerel hem de uluslararası alanda en fazla sayıda üyesi olan dernek olarak yurt dışı eğitim sektörüne bazı standartlar getirme konusunda daha aktif olunması gerektiğini belirtti. Yeni seçilen yönetim olarak adaylara işe yerleştirme garantisi veren bir Türk üniversitesi ortaklığıyla gençleri “yurt dışı eğitim danışmanı olmaları” konusunda eğitmeye yönelik projesini açıklayan Yılmaz, "Bu proje ile iyi eğitimli danışmanlar tarafından sektörün toplam kalitesini artırmayı ve varlığından haberdar bile olmayacak gençler için yeni bir kariyer alanı oluşturmayı amaçlıyoruz" dedi.

  Osman Yılmaz, YEDAB'ın önemli bir boşluğu doldurup Türk üniversitelerinin uluslararası öğrenci birimlerine de kaliteli eleman yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Yılmaz, "Daha önce olduğu gibi dernek her yıl İstanbul'da iki kez düzenlenen Euroasia Workshopları ile işbirliğini sürdürecek ve Türk ajansları sadece yurt dışına öğrenci göndermekle kalmayıp aynı zamanda uluslararası üniversitelerdeki öğrencileri de Türk üniversitelerine yerleştirmesi için bir fırsat" dedi.

  YEDAB'ın şu anda 52 yerli ve 93 uluslararası üyeye sahip olduğunu vurgulayan Yılmaz, ”Yeni yönetim kurulunun önemli hedeflerinden biri, kalite standartlarını göz önünde bulundurarak bu sayıyı arttırmaktır” ifadelerini kullandı.

  Yapılan seçimlerde Yılmaz, 2 yıllığına YEDAB Başkanı seçildi.

  Facebook
  Twitter
  Instagram
  ÜYELERİMİZ
 • 
 • MERKEZ OFİS
  • İzzettin Çalışlar Caddesi Genç Apt 21/9  Bahçelievler İstanbul 34394 , TURKEY
   Bahçelievler/ Istanbul
   Telefon : 0 (212) 556 81 88
   Fax:
   Mobil: 0 (533) 482 32 40
   info@yedab.org.tr
 • YEDAB (Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği) Copyright © Tüm Hakları Saklıdır 2013-2019  Dernek Kütük No.:34-194-078